لودر سایت
شیراز، میدان ولی عصر (عج)، بلوار سلمان فارسی، مجتمع تجاری سلمان

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: برای آن دسته از خودروهایی که بیمه بدنه نداشته‌اند هم در حال بررسی راه حل‌هایی هستیم تا بتوانیم به نحوی از مشکلاتشان کم کنیم.

بیمه به هر یک از اتومبیل‌های آسیب دیده در حادثه سیل شیراز که دارای بیمه بدنه یا شخص ثالث بوده، متعهد به پرداخت و جبران فوری خسارت است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه آن دسته از خودروهایی که بیمه بدنه دارند طبیعی است که خسارتشان پرداخت خواهد شد و مشکلی از این بابت نخواهند داشت گفت: برای آن دسته از خودروهایی که بیمه بدنه نداشته‌اند هم در حال بررسی راه حل‌هایی هستیم تا بتوانیم به نحوی از مشکلاتشان کم کنیم.

غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه بررسی‌ها از ابعاد خسارت سیل آغاز شده است گفت: اکثر شرکت‌های بیمه‌ای به‌ویژه در استان گلستان و شرق استان مازندران بررسی‌های خود را از ابعاد خسارات وارد شده آغاز کرده‌اند؛ با این حال ارزیابی دقیق خسارات در واحدهای تجاری، مسکن، اثاثیه منزل، واحدهای صنعتی و خودروها زمانی به صورت قطعی می‌تواند انجام شود که آب فروکش کند.

رئیس کل بیمه مرکزی از دستور خود به شرکت‌های بیمه‌ برای ارزیابی سریع‌تر و پرداخت بخشی از خسارات به صورت علی‌الحساب خبر داد و گفت: در استان فارس که خسارات به خودروها مشخص‌تر است، این خودروها به پارکینگ منتقل شده‌اند. خودروهایی که بیمه شخص ثالث دارند، اگر حادثه منجر به فوت یا مصدومیت داشته باشند خسارت آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.

او خسارات رخ داده را عمدتا مربوط به حوزه‌های بیمه مسئولیت، جامع شهری، واحدهای مسکونی، اثاثیه و خودروها ارزیابی کرد.

از سوی دیگر اداره آگاهی نیروی انتظامی شیراز تاکنون اجازه ورود کارشناسان بیمه به پارکینگ دپوی خودرو‌های آسیب دیده را نداده است و امکان برآورد وضعیت بیمه‌ای خودرو‌های حادثه سیل شیراز میسر نشده؛ اما به محض احراز اطلاعات کافی درباره اینکه چه تعداد از این خودرو‌ها تحت پوشش بیمه بوده‌اند اقدامات لازم به صورت فوری صورت خواهد گرفت.

سیل ناگهانی که پنجم فروردین در دروازه قرآن شیراز رخ داد، بنا بر اعلام پزشکی قانونی منجر به کشته شدن ۱۹ نفر و مصدومیت شماری از هموطنان شد.

۲۱۰ خودرو در سیل پنجم فروردین شیراز دچار آسیب‌های کلی و جزئی شد.

نویسنده پست: آرش اکبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *