لودر سایت
شیراز، میدان ولی عصر (عج)، بلوار سلمان فارسی، مجتمع تجاری سلمان

عباس معینی معاونت اشخاص بیمه معلم اعلام کرد که در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ هم تمام دانش آموزان کشور به صورت ۲۴ ساعته تحت پوشش بیمه حوادث دانش آموزی این شرکت قرار دارند و حتی دانش آموزان اتباع خارجی هم مشمول این بیمه می شوند.

عباس معینی تعداد دانش آموزان در قرارداد بیمه حوادث تحصیلی سال جاری را با توجه به آمار سال تحصیلی سال گذشته حدود ۱۳٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر و حق بیمه یکساله هر نفر را بدون افزایش نسبت سال گذشته مبلغ ۷۵٫۰۰۰ ریال اعلام کرد.

وی با اشاره به این نکته که دانش آموزان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۷ از تاریخ ۳۱/۰۶/۱۳۹۶ لغایت ۳۱/۰۶/۱۳۹۷ تحت پوشش هستند خاطر نشان کرد موضوع این بیمه نامه عبارتست از ارائه پوشش فوت، نقص عضو دائم جزیی یا کلی و هزینه های پزشکی در مقابل حوادث می باشد. معاونت اشخاص بیمه معلم درادامه افزود به غیر از پوشش بیمه حوادث، برخی پوشش های دیگر نیز در قالب این بیمه به دانش آموزان ارائه می شود از جمله پوشش هزینه های بستری ناشی از بیماری، خرید و پیوند کلیه، کاشت حلزون و بیمه مسئولیت مدنی.

معاونت اشخاص بیمه معلم درباره زمانی که دانش آموزان تحت پوشش بیمه حوادث دانش آموزی قرار می گیرند اظهار کرد: پوشش بیمه حوادث تحصیلی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید آغاز می گردد و تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد و دانش آموزان در این بیمه نامه در ۲۴ ساعت شبانه روز در داخل و خارج از کشور تحت پوشش هستند و در صورت بروز حوادث مشمول بیمه می توانند از مزایای آن استفاده نمایند.

عباس معینی در پاسخ به این سوال که دانش آموزان چگونه و در چه شرایطی می توانند از بیمه خود استفاده کنند گفت : در صورت بروز هر نوع حادثه ای که جنبه ناگهانی و ناشی از یک عامل خارجی باشد و قصد و اراده بیمه شده در بروز آن دخالتی نداشته باشد ، چنانچه بیمه شده دچار فوت، نقص عضو یا از کارافتادگی دائم جزیی یا کلی و یا هزینه پزشکی شود، دانش آموز یا خانواده وی می تواند با در دست داشتن فرم شماره ۵ که توسط مدیریت آموزشگاه تکمیل می گردد و سایر مدارک و مستندات لازم نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.

البته بیمه شدگان در موارد بستری ناشی از بیماری، خرید یا پیوند کلیه و یا بیمه مسئولیت مدنی نیز می توانند از مزایای این بیمه نامه براساس تعهدات مندرج در آن استفاده نمایند.

معاونت اشخاص بیمه معلم در این مورد که اگر دانش آموزان در طول دوره پوشش بیمه دانش آموزی خود از کشور خارج شوند، آیا بیمه حوادث تحصیلی شامل حال ایشان می گردد یا خیر بیان کرد: دانش آموزان در ۲۴ ساعت شبانه روز در هر مکانی که باشند در داخل یا خارج از کشور می توانند از مزایای این بیمه بهره مند گردند.

وی همچنین با اشاره به امکان ارائه خدمات بیمه ای به دانش آموزان خارجی از جمله افغان ها و عراقی ها تاکید کرد : در صورتی که دانش آموزان اتباع خارجی دارای مجوز اقامت قانونی و مشغول به تحصیل باشند می توانند از مزایای این بیمه استفاده نمایند.

معاونت اشخاص بیمه معلم اعلام کرد : در صورتی که تمامی مدارک مربوط به حادثه رخ داده کامل باشد حداکثر زمان پرداخت خسارت از زمان تکمیل مدارک ۷ روز کاری می باشد. البته در بسیاری از موارد این زمان کمتر از دو یا سه روز نیز می باشد.

عباس معینی در ادامه به این موضوع نیز اشاره نمود که با توجه به اینکه قرارداد حوادث تحصیلی به صورت گروهی و یکسان دانش آموزان سراسر کشور اجرا می شود، این امکان که برخی از دانش آموزان سقف تعهدات خود را افزایش دهند وجود ندارد.

معاونت اشخاص بیمه معلم در خصوص فرایند پرداخت خسارت بیمه حوادث دانش آموزی بیان کرد که در صورت بروز هر یک از حوادث مشمول بیمه در مرحله اول می بایست فرم شماره ۵ توسط مدیریت آموزشگاه محل تحصیل بیمه شده تکمیل گردد و به همراه سایر مستندات و مدارک از طریق اداره رفاه و پشتیبانی برای شرکت بیمه معلم ارسال گردد.

عباس معینی معاونت اشخاص بیمه معلم در خاتمه خاطر نشان کرد کارشناسان اسناد پزشکی بیمه شرکت بیمه با بررسی مدارک و براساس مفاد قرارداد و سقف تعهدات موجود، خسارت را برآورد و برای پرداخت به واحد مالی ارائه می نمایند. واحد مالی شرکت بیمه، خسارت قابل پرداخت را در وجه ولی یا سرپرست قانونی دانش اموز از طریق صدور چک یا واریز به حساب پرداخت می نماید.

نویسنده پست: آرش اکبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *