لودر سایت
شیراز، میدان ولی عصر (عج)، بلوار سلمان فارسی، مجتمع تجاری سلمان

یک بار دیگر بیمه مرکزی فرصت ویژه‌ای را برای بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در نظر گرفت. بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی، جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو، به مناسبت دهه فجر بخشیده شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان، رئیس بیمه مرکزی طرح بخشودی جریمه عدم استفاده از بیمه شخص ثالث را به مناسبت دهه فجر مطرح کرده و با موافقت رئیس مجمع عمومی صندوق تأمین خسارت‌های بدنی درآمده است. بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث، تنها در صورت تمدید این بیمه‌نامه به صورت یکساله امکان پذیر است.

بر اساس این بخشنامه، تمامی افرادی که از تاریخ ۱۵ بهمن تا پایان روز ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ اقدام به تمدید بیمه ثالث یکساله کنند، شامل بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌شوند. این طرح برای تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی لازم‌الاجرا است و شرکت‌های بیمه‌ای موظف به پیروی از آن هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در این بازه زمانی تمامی دارندگان خودروهای سواری، ماشین‌های سنگین، موتور سیکلت‌ها، ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، می‌توانند بدون توجه به میزان جریمه‌شان، بیمه خود را تمدید کنند. با توجه به الزام داشتن بیمه ثالث برای همه وسایل نقلیه زمینی، خودرو و موتورسیکلت‌ها، در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه به پارکینگ منتقل می‌شوند؛ اگر بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو یا موتورسیکلتتان منقضی شده است، می‌توانید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را ببرید.

جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث برای همه دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. نداشتن آن حتی برای مدت کوتاهی در حد یک روز عواقبی را برای اشخاص به دنبال خواهد داشت.”

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، بخشیده‌شد.

همانطور که می توانید برای «تخفیف عدم ­خسارت» از مزایای تخفیف حق بیمه برخوردار شوید. در مقابل، در صورتی که برای تمدید بیمه شخص ثالث، دیرکرد و یا به هر دلیلی وقفه‌ای داشته باشید، ملزم به پرداخت حق بیمه بیشترخواهید بود. حتی اگر خودرو یا موتورسیکلت  شما صفر و در پارکینگ خانه متوقف شده باشد!!! زیرا جرایم دیرکرد بیمه شخص ­ثالث به حساب صندوق تامین خسارات بدنی واریز می‌شود. دلیل عدم بخشودگی آن در شرایط عادی، همین نکته است. جالب است بدانید، اگر نماینده­ بیمه‌ای جریمه دیرکرد ­بیمه را ببخشد،تخلف کرده است.

مشکلات عدم تمدید بیمه ثالث

مبلغ جریمه دیرکرد به حق بیمه شخص ­ثالث شما افزوده می‌شود. عدم تمدید بیمه­‌نامه در تاریخ مقرر،مشکلات فراوانی به همراه خواهد داشت:

  1. جریمه شدن و توقیف وسیله نقلیه، انتقال به پارکینگ در صورت شناسایی آن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی
  2. در صورت بروز تصادف و خسارت­‌ها، هیچ مبلغ خسارتی به فرد تعلق نمی‌گیرد. فرد باید تمام هزینه­‌ها را شخصا تقبل نماید.
  3. در صورت مقصر نبودن وسیله نقلیه نیز، در زمان مبادرت به دریافت غرامت از بیمه مقصر، شرکت بیمه می‌تواند به دلیل بیمه نبودن فرد مقابل در فرایند پرداخت خسارت مشکلاتی ایجاد کرده یا از پرداخت خودداری نماید.
  4. غیرقابل فروش و انتقال بودن وسیله نقلیه: زیرا تعویض پلاک برای خودرو و موتورسیکلت فاقد بیمه شخص ثالث انجام پذیر نیست.

همه مشکلات یادشده، اتلاف زمانی و مالی را دربردارند. حال اگر ترس آن دارید که تاریخ انقضای بیمه شخص ثالث خود را فراموش کنید، می‌توانید که اطلاعات بیمه نامه خود را در بخش یاد آور بیمه سایت بیمه دات کام درج کنید. با این کار از سه مزیت برخوردار می‌شوید:

مزایای ثبت تاریخ تمدید بیمه در یادآور بیمه دات کام

الف )  بخش پشتیبانی مشتریان بیمه دات کام با تماس تلفنی و پیامک، زمان سررسید بیمه نامه تان را  یک هفته قبل از موعد مقرر جهت تمدید به شما یادآوری می کند. تجربه ثابت کرده است که یادآوری پیامکی، میزان تاثیرگذاری کمتری درتمدید بیمه نامه دارد. بیمه دات کام جهت رفاه شما، با تماس تلفنی یادآوری ، ریسک  فراموشی تاریخ تمدید بیمه‌نامه را کاهش می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ” صفر تا صد راهنمای بیمه شخص ثالث “را بخوانید

قانون جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به علت اجباری بودن این بیمه­‌نامه تصویب شده است. رقم جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می‌شود. حداکثر جرایم برای ۳۶۵ روز در نظر گرفته می‌شود. اگر چند سال هم خودرو یا موتورسیکلت شما بیمه‌نامه نداشته باشد، جریمه دیرکرد فقط به مدت یک سال برای شما درنظر گرفته می‌شود. تعداد سال بیشتر عدم پرداخت جرایم، تاثیری در افزایش آن ندارد.

چگونه جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱ محاسبه می‌شود؟

تعدد عوامل تاثیرگذار در مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت روزانه بالاست: نوع خودرو، تعداد سیلندر، ظرفیت بار خودرو و شرکت بیمه گذار از اهمیت زیادی در تعیین جریمه دیرکرد خودروی شخص ثالث برخوردارند.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده شد

نوع خودرو در محاسبه جریمه بیمه شخص ثالث موثر است.

جریمه دیرکرد هر روز برابر با حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر تعداد روز سال یعنی ۳۶۵ روز + هزینه پرداختی است که در جدول زیر ذکر شده است.

البته توجه نمایید که جدول زیر مربوط به جریمه خودروهایی است که تخفیف عدم خسارت بیمه آن ها صفر باشد:

نوع وسیله نقلیهجریمه دیرکرد (به تومان)
سواری کمتر از ۴ سیلندر۶۴۲۲
سواری پیکان، پراید و سپند۷۶۰۵
سواری سایر چهار سیلندر۸۹۴۰
سواری بیش از چهار سیلندر۱۰۰۰۵
موتورسیکلت گازی۱۵۹۵
موتورسیکلت دنده ای یک سیلندر۱۹۴۸
موتورسیکلت دو سیلندر به بالا۲۱۴۰
موتورسیکلت سه چرخ۲۳۰۱
بارکش تا ۱ تن۷۸۶۸
بارکش بیش از ۱ تن تا ۳ تن۹۴۷۴
بارکش بیش از ۳ تن تا ۵ تن۱۱۹۹۲
بارکش بیش از ۵ تن تا ۱۰ تن۱۵۳۶۴
بارکش بیش از ۱۰ تا ۲۰ تن۱۷۸۷۹
بارکش بیش از ۲۰ تن۱۸۹۴۸

دلایل اجرایی شدن طرح معافیت ۱۰۰% بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

دلایل اجرایی شدن این طرح معافیت ۱۰۰ درصدی از پرداخت جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث  را به عوامل زیر می‌توان نسبت داد:

  • تورم و شرایط اقتصادی خانواده‌های ایرانی
  • فشار تحریم‌های خارجی بر زندگی بیمه‌گزاران
  • گسترش فرهنگ بیمه

آیا جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث بر تخفیفات عدم خسارت تاثیرگذار است؟

خبر خوبی هم که داریم این است که میزان جریمه دیرکرد بیمه شخص ­ثالث تاثیری بر تخفیفات خودرو ندارد.تخفیف های عدم خسارت به شما تعلق می گیرد؛ ولی فراموش نکنید که جریمه دیرکرد بیمه ثالث به هیچ وجه حذف یا بخشوده نمی شود. مگر شرایط خاصی همانند توقف خودرو در پارکینگ راهنمایی و رانندگی یا  شرایط معافی اعلامی از طرف بیمه مرکزی باشد. پس منطقی است که هرچه زودتر از فرصت بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث  استفاده نمایید.

هر بار که بیمه مرکزی بخشودگی اعلام کند، از طریق همین صفحه اطلاع خواهیم داد.

فرصت طلایی! بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث ۱۴۰۱

یک خبر فوق‌العاده برای دارندگان تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی که جریمه تمدید بیمه شخص ثالث دارند؛ تمام جریمه‌هایتان بخشیده شد! بر اساس اعلام بیمه مرکزی، تمام دارندگان خودروی سواری، موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه موتوری زمینی که جریمه بیمه شخص ثالث دارند، در صورت خرید بیمه شخص ثالث یکساله در بازه زمانی ۱۵ بهمن الی ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱ شامل طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌شوند. این یک فرصت طلایی برای رهایی از جریمه‌ای است که باید روزی پرداخت شود، پس آن را از دست ندهید.

برای تهیه هرچه سریع تر بیمه شخص ثالث در موعد مقرر شده و بخشودگی جرائم از طریق شماره های درج شده در پایین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نویسنده پست: آرش اکبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *